Otcové zakladatelé na vrcholu Radhoště před kaplí svatého Cyrila a Metoděje při Polním dnu:

zleva Vláďa OK2GJ, Zdeněk OK2XA, Honza, Tonda OK2CVA, Jarda OK2BJS

Radioklub působí v Rožnově nepřetržitě od roku 1951 jako spolek zájemců o elektroniku, radiotechniku a radioamatérské vysílání. Díky dlouhodobé působnosti Tesly Rožnov a průmyslovky, nyní Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel, prošlo radioklubem nespočet mladých technických talentů. Ne vždy však tito mladí technici po ukončení studií skončili v Rožnově, proto je počet evidovaných členů dlouhodobě stabilní na úrovni asi 20 členů a to i přes generační výměnu a konkurenci nových komunikačních technologií – mobilních telefonů a internetových komunikačních aplikací.

Zaměření činnosti radioklubu se v průběhu minulých desetiletí změnilo: pokud to v minulosti bylo navazování spojení s ostatními radioamatéry světa za účelem prostého popovídání si, nyní vystoupila do popředí spíše sportovní stránka radioamatérského vysílání, tj. účast v národních nebo mezinárodních soutěžích nebo navazování spojení se vzácnými zeměmi, kde kromě příležitostných expedicí neexistuje trvalá radioamatérská komunita. Konstrukční činnost ale zůstala, protože výkonné vysílací zařízení se špičkovými parametry pro závodní činnost nelze vždy pořídit komerčně a zaměření konstrukční činnosti se posunulo k technicky náročnějším disciplínám, ať už to je neustálé zvyšování používaných frekvencí až k řádu desítek GHz, nebo k ovládnutí nových způsobů šíření radiových vln, jako jsou spojení přes radioamatérské družice na nízké nebo i vysoké geostacionární orbitě, rozptylem od dešťových mraků, odrazem od sporadické ionosférické vrstvy Es, odrazem od polární záře, odrazem od meteorických stop, nebo odrazem od dopravních letadel.

Přestože se naše zájmová činnost nazývá radioamatérstvím, vyžaduje vysokou profesionalitu. Není náhodou, že např. kvasary byly objeveny radioamatéry v 60. letech 20. století, že více než polovina amerických astronautů a ruských kosmonautů (včetně prvního kosmonauta Jurie Gagarina) jsou nebo byli radioamatéry a že v rámci vzdělávacích programů bylo a je možné navázat spojení s osádkou mezinárodní kosmické stanice ISS. Není pouhou raritou, že mnoho osobností nebo vynikajících vědců byli radioamatéry, protože radioamatérství vyžaduje celoživotní vzdělávání, píli a vytrvalost.

Ale zpět k Radioklubu Rožnov: momentálně má 20 členů ze všech věkových, profesních i sociálních skupin, v klubu je 10 seniorů, nejmladší je ročník 1994.

Radioklub vlastní od roku 1981 vysílací a výcvikové středisko na Hlaváčkách v lokátoru JN99BK, které slouží výcviku nových operátorů, závodnímu provozu i k navazování spojení se vzácnými zeměmi celého světa.  Střediskem prošlo za celou historii nejméně sto operátorů, v současné době je využíváno v průměru jednou týdně (převážně o víkendech) v průměru šesti operátory.

V zimě to tam vypadá někdy takto:

Radioklub provozuje kolektivní vysílací stanici OK2KRT (původně "kolektivka rožnovské Tesly") a pod touto značkou se účastní již po mnoho desetiletí mezinárodních radioamatérských závodů pořádaných Mezinárodní radioamatérskou Unií i Mistrovství České republiky v práci na velmi krátkých vlnách. V tomto mistrovství jsme se ve spolupráci s kolektivem OK2KZT postupně vypracovali na přední pozice – z 34. místa v roce 1991 až na 1. místo. Kolegové z KZT byli zodpovědní za pásma 2 m, 70, 23 a 13 cm, my pak za 9, 6, 3 cm a 24, 47 a 76 GHz. V desetiletí této spolupráce v letech 2009 až 2018 se takto složený soutěžní tým OL9W umístil vždy na prvních třech místech v Mistrovství České republiky v práci na velmi krátkých vlnách a toto mistrovství jsme pětkrát vyhráli, a to v konkurenci více než stovky dobře vybavených kolektivních stanic v republice.

Lehčí set-up o druhém subregionálu 2015 na Radhošti:

Od roku 2019 však radioklub působí opět samostatně pod svou domovskou značkou OK2KRT a je aktivní hlavně v pásmu 2 m, na milimetrových vlnách 24, 47 a 76 GHz a občas i v KV závodech.

Radioklub OK2KRT dotují  členové a sponzoři z řad místních podniků a Město Rožnov v rámci každoročně vyhlašovaných projektů na programovou podporu činnosti místních sportovních a společenských organizací / spolků.