Jak je uvedeno v historii, radioklub OK2KRT byl založen v roce 1951. K oslavě 70. výročí založení budeme po celý rok 2021 vysílat pod příležitostnou značkou

OL70KRT

Díky Petrovi OK2UPP máme nyní tři možnosti, jak využít klubovní QSL lístky pro příležitostnou značku OL70KRT:

1. Přelepit samolepkou původní značku OK2KRT na našich klubovních lístcích značkou OL70KRT s dovětkem "70 years of the radio club OK2KRT",

2. Vytisknout data spojení ze souboru .edi nebo .adif na QSL lístky a přelepit značku,

3. Nebo dokonce vytisknout data spojení ze souboru .edi nebo .adif na ty lístky a zároveň přetisknout původní značku značkou příležitostnou.

A díky Tondovi OK2DW máme společný log OL70KRT a účet na eQSL, do kterých lze importovat soubory z .edi nebo .adif formátů.

Takže prosíme všechny, kdo udělají QSO na příležitostnou značku OL70KRT, aby zaslali po skončení měsíce nebo po skončení závodu log v jednom z těchto formátů Tondovi 2DW, který jej naimportuje do společného logu a do eQSL. A také prosíme, kdo chce poslat papírový lístek, aby si u Tondy 2VMC nafasoval lístky a přelepky (možnost 1), popř. poslal Petrovi 2UPP vybraná QSO v jednom souboru ve formátu .edi nebo .adif a požádal ho o tisk lístků podle možnosti 2 nebo 3. Jen opatrně - spojení na značku OL70KRT přibývá neskutečným tempem, takže prosím vypisujte nebo tiskněte jen tehdy, když jste si jistí, že nebudete příjemce papírovým QSL lístkem obtěžovat, že jde skutečně o hodnotné spojení, které si zaslouží papírové potvrzení a že eQSL proto nestačí. Ať Petrovi tu tiskárnu nestrháme...

Tonda OK2VMC

 

V roce 2019 Mirek MDK a Luděk PKD za přispění opravářské pomoci Tondy VMC postupně znovuobnovili pracoviště na 144 MHz z vysílacího střediska Hlaváčky.
Po mnoha experimentech, se anténní systém ustálil na použití 2 x 8 el. DK7ZB Yagi antén zapůjčených Mirkem MDK v konfiguraci nad sebou.

Pro provoz je využívána klubovní FT-221R a Tondův 300 W PA.

V roce 2019 jsme se zúčastnili 9 provozních aktivů (koná se každou 3. neděli v měsíci) získali celkem 57871 bodů, což stačilo na 13. místo v kategorii MO.

Pro rok 2020 vyhlásil Luděk OK2PKD za cíl zúčastnit se všech 12 provozních aktivů a atakovat "top 10" v celkovém ročním umístění v pásmu 144 MHz.

V případě zájmu, rádi uvítáme návštěvníky a zájemce o vysílání každou 3. neděli v měsíci od 10 (v zimním čase od 9) hodin. Délka trvání závodu jsou 3 hodiny.

Domovské vysílací středisko na Hlaváčkách - JN99BK