V dnech 5. a 6. června jsme se pouze ve dvou operátorech zúčastnili mikrovlnného závodu z Radhoště. Tonda OK2VMC již tradičně  obsadil pásma 24 GHz, 47 GHz a 76 GHz, Petr OK2UPP pracoval na pásmech 9 cm (3,4 GHz) a 6 cm (5,7 GHz), což byla pro něj novinka. Na Radhošť jsme dorazili v sobotu okolo 11. hodiny a začali budovat pracoviště. Naše práce byla krátce přerušena bouřkou s jedním bleskem v těsném okolí – pravděpodobně do stožáru TV vysílače. Naštěstí všechna zařízení přežila bez úhony a začátek závodu jsme stihli.

Na pásmech 9 cm a 6 cm jsme měli parabolu 1,6 m a zařízení od Jardy OK2UYU s výkonem 20 W na 9 cm a 4 W na 6 cm. Závod se rozbíhal jen velmi pomalu. Za sobotu se podařilo udělat jen 4 spojení na 9 cm a 1 spojení na 6 cm s blízkými stanicemi. Dokonce jsme podezřívali vysílací soustavu z nějakého nedostatku a sklápěli stožár pro kontrolu zapojení ozařovače paraboly. Vše bylo v pořádku. V neděli ale nastal obrat. Bylo zřejmé, že se ostatní stanice začaly těmto pásmům věnovat až druhý den závodu. Podařilo se udělat celkem 13 spojení na 9 cm s nejdelším spojením s S59P (358 km) a na 6 cm 12 spojení a nejdelší s 9A1CMS na vzdálenost 359 km. Předběžně 2. místo z 8 stanic v MO kategorii na 9 cm a taktéž 2. místo ze 6 stanic na 6 cm.

   

Tonda OK2VMC se na pásmech 24, 47 a 76 GHz zpočátku trápil – musel opravovat přepínací skříňku transvertorů. Proto mu utekly některé stanice na 24 GHz, které už v neděli nevyjely. Nakonec ale 4 spojení na 24 GHz, tři na 47 GHz a dvě na 76 GHz. Škoda jen, že se nepodařila spojení na Praděd na 47 GHz s kolegy OK2LL a OK2QI a že OE3A a OE3KEU/3 od Vídně vůbec na 24 GHz nevyjeli – tato spojení se totiž z Radhoště dělají v posledních několika letech standardně. Ale slíbili, že se příště polepší, tak se tato tradice snad obnoví. Předběžně 5. místo ze 7 na 24 GHz, 3. místo z 6 na 47 GHz a 3. místo ze 4 na 76 GHz.

Mimo udělaná spojení nám bylo odměnou i počasí, kdy jsme za krásného slunečného dne v neděli vše v pohodě sbalili a vyrazili domů. Takže celkem podařený závod – Petr OK2UPP si vyzkoušel pro něj nová pásma 9 a 6 cm, svižně chatovat na ON4KST a podařilo se mu udělat i spojení odrazem od letadla pomocí programu AirScout. Tonda OK2VMC si zase ověřil, že celý závod vydrží bez sítě a elektrocentrály pouze na baterie i přes neustálé vrtění rotátory azimutu a elevace (kvůli vzrostlým stromům musí mít totiž paraboly na stožáru v ca 10 metrech) a používání notebooku s připojením na net.