O závod z Hlaváček jsem projevil zájem jenom já, ostatní byli zaneprázdněni, nebo prohlásili, že "už nevysílají". Hlavně mne zajímalo, jak se projeví odolnost nového RIGu K3(S) s transvertorem ME2T-Pro2 v podmínkách silného signálu produkovaného OL9W z 10 km vzdáleného Radhoště a ve srovnání s loňským rokem, kdy jsme závod odjeli na moji FT-225RD s muTek vstupem a dalšími úpravami - viz loňská reportáž. Nakonec se přidal i brácha OK2STK. Protože v sobotu jsme byli spolu na pohřbu příbuzné (už kácejí v našem lese), tak jsme závod jeli až v neděli v rámci 6 hodinové kategorie.

Ještě před samotným závodem jsme ale na koax připojili nikoliv RIG, ale watmetr HP 435 A s hlavičkou - 20dBm a útlumákem 40 dB, tj. s maximálním rozsahem +20 dBm. Výpočtem mi totiž vycházelo, že na anténním konektoru bude něco kolem 0 dBm. A bylo! Rafika šla na 0.3 mW, takže odhadovaná špička SSB signálu (ten wattmetr je celkem pomalý) musela být asi ten očekávaný miliwatt. Po zapnutí LNA zabudovaného do mého PA TE System 1452G se ziskem ca 15 dB to znamená, že na vstup RIGu jde teoreticky přes 30 mW, tj. 1,3 V efektivních (pokud by to ten LNA přenesl bez omezení). To už jsem ale neměřil, další útlumák jsem neměl s sebou a hlavička je drahý špás.

No zkrátím to: TRV od HA1YA to zvládal dobře, dalo se pracovat již s odstupem 20 kHz od OL9W s jejich anténami trvale na nás a našimi anténami z boku nebo na zadek. S odřenýma ušima (skoro doslova) i jen s 10 kHz odstupem. S anténama na sebe jsme to naštěsí nepotřebovali provozovat, to není pro nás výživný směr. A po celý závod jsme nemuseli vypínat ten LNA.

Samotný závod byl zajímavý a trochu atypický: málo DL, hodně I a díky tomu, že jsme jeli až v neděli a vlčáci před koncem závodu ladili a chatovali, tak pileup na chatu. Bohužel hodně 9A/YU a I stanic nás lákalo na kmitočty "dole" kolem 200, kde ale seděli celý závod OL9W, takže jsme je museli tahat kousek výše. Brácha si také užíval CW a plně ofiltrovaného RXu v K3(S). Na vysvětlenou: to "S" píšu do závorky, protože máme K3, ale s novými syntetizátory na obou RXech.

Celkem za 6 hodin 122 QSO, což je stejně jako loni, ale průměr je podstatně vyšší díky Italům a CW spojením. Skoro 32 tis. bodů.

Na konci závodu jsme připojili ještě na chvilku FT-225RD a musím ji pochválit: odolnost je subjektivně sice o trošku horší než TRV, ale dalo se provozovat. A dodělávaný CW filtr se skutečně povedl (viz můj blog), je uzoučký akorát, hezky se na něj poslouchá.

73 Tonda OK2VMC