Závod jsme odjeli z našeho vysílacího stediska na Hlaváčkách v sestavě "dva na dva", tj. v sobotu Tonda OK2VMC a Josef OK2STK, v neděli Tonda OK2DW a Petr OK2UPP. Z 24 hodin jsme pokryli 16,5 hodiny. Vzhledem k tomu, že v sestavě byl vždy jeden CW operátor a že to zejména v noci (to se pásmo krásně utišilo), ale i v neděli na CW šlo hezky, tak tentokrát plných 35% QSO bylo telegrafem. Přispěl k tomu i komfort K3 s filtry a s plynulým řízením šířky i posuvu MF selektivity, takže se signály četly hezky.

Kolegové OL9W z Radhoště byli jako obvykle silní - jeden směr trvale otočený na Itálii šel přes nás. I s našimi anténami zezadu  byli u nás podle S-metru bohatě přes S9+60 dB. Loni jsme ve shodě s teoretickým výpočtem na anténním konektoru naměřili dobrým vf wattmetrem 1 mW = 0 dBm, letos by to bylo po natočení našeho nového anténního systému na Radhošť ještě o trochu více. Nicméně směrem na Radhošť často netočíme a TRV od HA1YA i samotná K3(S) to zvládla dobře, nějakých 20 kHz od nich se dalo pracovat. Jeden slabobučký a hezky čitelný parazit asi S3, který může vznikat krásně v TXu i RXu, je jenom potvrzením, že fyzika platí i v takové konfiguraci.

Nový anténní systém 4 x 11 el. YU7EF se osvědčil - nezdá se příliš úzký, sfázování a sloučení se po pečlivém dostavení slučovacích úseků pomocí štípaček, VNA a pájky jeví dokonalé - při 800 W ven jdou zpět jen nějaké 3 W. Stejně tak se osvědčilo vyhnání PA Tajfun 1000 na verandu, kde si mohou ventilátory chladit o sto šest, aniž by to bylo ve vysílací místnosti slyšet. Monitoring "životních funkcí" PA přes LAN se sice trochu táhne a hlavní údaj, tj. špičkový výkon je na displeji monitorovacího mininotebooku pohříchu malý, ale už jsme si zvykli. Po nastavení budicího výkonu z TRV je špičkový výkon 800 W při SSB a plných 1 000 W při CW, což přesně odpovídá specifikaci PA a potěšitelné je, že nastavení drží po celou dobu 24 hodinového závodu a na knoflík se tedy po celou dobu nemusí sahat, dokonce bych řekl, že je zakázáno na něj sahat. Stejně tak pomohl i pásmový filtr s maličkým útlumem v propustném pásmu, zařazený v RX/budicí větvi.

Celkem 278 QSO, 78 799 bodů bruto, 73 331 bodů neto, 56 čtverců, 15 zemí DXCC a spokojenost. Konečný výsledek 28. místo ze 42 stanic MO kategorie.

 73 Tonda 2vmc