Závod jsme jeli ve dvou - Josef OK2STK jako telegrafista a moje maličkost jako podpora. Původně jsme chtěli obsadit hlavní kategorii a jet v sobotu i neděli, ale Tondu OK2DW skolila podzimní nemoc, takže jsme poslali deník jen do 6 hodinové kategorie za sobotní odpoledne.

Šlo to dobře, ale pomalu - chybí nám trénink. Ze začátku hodně stanic volalo CQ a málokdo ladil a pracoval s Chatem, později to bylo lepší. Západ byl ze začátku zavřený, ale pak se překvapivě trochu otevřel, i když na radaru byl ještě přechod fronty. Večer se zdály podmínky docela dobré, ale už jsme nevydrželi déle.

Pár postřehů: Na uzoučký filtr se hezky poslouchá, ale spousta stanic neumí přesně ladit a volají i 300 Hz bokem mimo filtr. Takže jsme je někdy ladili RITem nikoliv podle uší, ale podle panadaptéru, nastaveného na SPAN 10 kHz, tedy +/- 5 kHz, než jsme signál dostali do filtru. Zdá se, že jsme se na vzdálené stanice trošku snadněji dovolávali, než poslouchali. Azimut antén souhlasí u vzdálených stanic dojemně přesně na azimut dle lokátoru stanice. Trochu jsme zkoušeli i CW dekóder vestavěný do K3, ale dekóduje použitelně jen silnější signály při nastavení vyšší úrovně tresholdu; pokud se kvůli slabším signálům nastaví nižší treshold nebo zvolí automatika, tak to dekóduje šum a výsledek je dost zašifrovaný. Nepomáhá to, naopak rozptyluje to pozornost a zbytečně zatěžuje dekodér mezi ušima. Jak píše manuál, je to snad jen pro začátečníky nebo na hraní, ne do závodu.

Horší výsledek než loni: 88 QSO, 26,5 tis. bodů, 8. místo z 13 stanic v MO-6H kategorii.

Pojedeme-li příště opět 6 hodinovou kategorii, tak by bylo vhodné začít později a potáhnout do půlnoci, protože večer se pásmo krásně uklidnilo a vylezly slaboučké, ale čisté signály a byla radost na telegrafu pracovat.

73 Tonda