První "velký" 24 hodinový závod sezóny na VKV. Dohodli jsme se, že se pokusíme odjet tyto závody pokud možno ve standardní MO kategorii, a to i za cenu, že neobsadíme celých 24 hodin, ale například 2 x 8 hodin. Kategorie MO a 6H se totiž v Trophy Result v IARU Reg. 1 hodnotí každá zvlášť a je potřeba se účastnit alespoň 4 velkých závodů v roce v dané kategorii.

To se povedlo: sobotní odpoledne a večer odjeli Josef OK2STK a Tonda OK2VMC, neděli pak Petr OK2UPP a Tonda OK2DW. Vydrželi jsme 8 + 7 hodin a udělali jsme nejlepší výsledek z Hlaváček na 2 m: 126 QSO s průměrem 290 km/QSO, celkem 59 349 bodů netto, což dalo 14. místo z 29 stanic v kategorii MO. ODX F8KID z JN38AT na 882 km.

Ze začátku závodu jsme se trochu trápili: špatné podmínky, teprve večer se pásmo trochu otevřelo a DL začínali být ochotní to občas otočit na OK a komunikovat na KST – předtím ignoračka. Měli zřejmě co dělat v DL. Také se mi zdá, že se těžiště provozu přesouvá na 70 cm.… Občas hezké QSO daleko, ale šlo to pomalu. I večer se podmínky houpaly, silné QSB. V neděli to kolegové zapíchli asi o 50 minut dříve, už to nic nepřinášelo.

Na 2. Subregionál se pokusíme vyjet na Radhošť a udržet provoz po celých 24 hodin.

73 Tonda ok2vmc