V podstatě bych tady mohl vložit Copy-Paste informace z loňského VHF závodu:
Opět z Hlaváček, stejná sestava - v sobotu Tonda OK2VMC a Josef OK2STK, v neděli Tonda OK2DW a Petr OK2UPP. Ale z 24 hodin jsme odjeli nikoliv 16,5 hodiny, jako loni, ale jen 12,5 hodiny. Zdálo se nám, že je méně stanic nebo horší podmínky a také rušení od OL9W se zdálo trochu větší - jejich jeden systém trvale natočený na Itálii šel přes nás na 9,5 km přímé viditelnosti stejně jako loni. Na naší straně byl zcela stejný set-up a stejné uši, ale není jasné, zda na Radhošti byl stejný PA, stejné buzení a stejný a stejně natočený anténní systém, takže těžko říct. Chtělo by to někoho tak 100 km daleko, kdo nemá v blízkosti jinou silnou stanici ani silné out-of band signály od TV vysílačů apod., teprve pak by se dalo říct, zda jsou na pásmu spletry od vysílající stanice, nebo to je přetížený vstup našeho TRV ME2T-Pro2. On 1 mW = 0 dBm na anténním konektoru není žádná sranda, že... Viz články o VHFC 2023 a 2022 tady na stránkách, ale hlavně o VHFC 2021, kdy jsme jeli ještě na FT-225RD / muTek front end. Nicméně směrem na Radhošť v podstatě netočíme, takže nějakých 10 až 20 kHz bokem se dalo již normálně pracovat - jenom se potvrdilo, že investice do našeho RIGu byla oprávněná.
Letos bylo o poznání tepleji, ale Tajfun 1000 umístěný na vyhřáté verandě to snášel - při hustém volání výzvy se teplota PA ustálila na 60°C, což už je na mezi, ale stačila malá pomlka a teplota PA hned spadla na 45°C a ani jednou nevypadla ochrana.
Před začátkem závodu se objevil problém s náhlavní soupravou - brum v modulaci. Protože byl trochu čas, tak jsem se snažil přijít věci na kloub, jev byl citlivý na pohyb šňůry a konektorů, ale na nic jsem nepřišel, vše se zdálo OK a bez vaklů. Pak jsem si ale všimnul, že i v poloze, kdy v modulaci brum nebyl, ukazuje TRV nějaké nemalé vybuzení, aniž by bylo v odposlechu cokoli slyšet. Jev zmizí, jakmile vytáhnu Jack 6,5 mm od sluchátek a používám pouze mikrofon náhlavní soupravy připojený přes mikrofonní 8mi pinový konektor na čelním panelu. Konektor v samotné K3? Zemní smyčka? Ale to by byl brum slyšet v odposlechu... Subakustické kmity nebo oscilace nad akustickým pásmem? Nevím, budu to muset zkoumat více. Tak jsem jel závod na ruční mikrofon a jiná sluchátka, v této konfiguraci bylo vše OK. Kolegové jsou zvyklí používat svoji náhlavní soupravu připojenou přes zadní konektor, ti byli v pohodě.
Celkem za 12,5 hodiny 238 QSO, 62 498 bodů brutto, 13 zemí DXCC, 49 velkých čtverců, ODX HB9GF z JN47BC na 784 km. Celkově trochu horší výsledek než loni, ale je docela dobře možné, že to je přímo úměrné počtu odjetých hodin.
73 Tonda